FESTIVAL JANÁČEK BRNO


Janáček Brno 2022 byl po všech stranách velmi úspěšný. Připomeňte si jej ve festivalových minutách,  fotogalerii a mediálních ohlasechNíže pro připomenutí uvádíme doprovodný program TIC BRNO k festivalu Janáček Brno 2022. 

Už teď se můžete těšit na festival Janáček Brno 2024! 


BRNO ŽIJE JANÁČKEM

Zažijte Janáčka s TIC BRNO během festivalu Janáček Brno  


Objevujte trasu po Janáčkových stopách z pohodlí minibusu

Trasa zahrnuje lokality, ve kterých Janáček žil, komponoval, dirigoval, vyučoval, prožíval premiéry svých skladeb, procházel se, setkával se s přáteli apod. Navštívíte i domek na Smetanově ulici, ve kterém Janáček prožil poslední čtvrtinu života a zkomponoval všechna svá vrcholná díla. Provede vás muzikolog Jiří Zahrádka, kurátor Archivu Leoše Janáčka. Pro zahraniční účastníky bude k dispozici audioguide s komentářem v anglickém nebo německém jazyce.

pondělí 14. listopadu ve 13:30

neděle 20. listopadu v 9:30 a 13:30

Více informací a vstupenky zde.

www.gotobrno.cz/akce/vyhlidkove-jizdy-brnem


Ochutnejte recepty Janáčkovy hospodyně

Během festivalu Janáček Brno si v brněnských gastro podnicích nenechte ujít ochutnávku Mistrových oblíbených pochoutek podle receptů jeho hospodyně Marie Stejskalové. Devět je Janáčkových oper a vy se můžete těšit na devět různých dobrot. Když ochutnáte všechny a posbíráte devět samolepek, můžete se zúčastnit slosování o devět výtisků Mářiny kuchařky.

www.leosjanacek.eu/marina-kucharka


Ke stažení pro Android i iOS v českém, anglickém a německém jazyce.
Ke stažení pro Android i iOS v českém, anglickém a německém jazyce.

Vyhrajte s Janáčkem vstupenky či tričko!

Vydejte se po stopách Leoše Janáčka s interaktivní mobilní aplikací Loxper a v době od 21. října do 6. listopadu se zúčastněte soutěže o ceny. Za dokončenou trasu dostane prvních 100 účastníků janáčkovské tričko, a navíc proběhne losování o výherní balíčky, ve kterých budou kromě dalších dárků i vstupenky na festival Janáček Brno 2022! 

Jak soutěžit: Stáhněte si do mobilního telefonu aplikaci Loxper. Trasu zdarma najdete v sekci Procházky. Projděte celou trasu, po úspěšném dokončení se v aplikaci dozvíte heslo, které pošlete na mail soutez@loxper.com.

www.loxper.com/leos-janacek


Poslouchejte Janáčka v ulicích Brna ve dne v noci

Během festivalu můžete na šestnácti místech v centru Brna potkat Leoše Janáčka s fenkou Čiperou a po naskenování QR kódu na Mistrově obleku poslouchat hudební ukázku. S pomocí mobilního telefonu si tak můžete zpříjemnit cestu například poslechem svatební scény z opery Příhody lišky Bystroušky, fanfár ze Sinfonietty nebo předehry k opeře Věc Makropulos.

www.leosjanacek.eu/posloucham-janacka


Sprchujte se (s) Janáčkem v audio sprše Českého rozhlasu

Postavte se pod audio sprchu Českého rozhlasu, kterou najdete před a během festivalu v OC Velký Špalíček. Ponořte se do zvukového zážitku, prohlížejte obsah na dotykové obrazovce a poslouchejte Janáčka.


Za Janáčkem do Hukvald nebo Luhačovic

Ve spolupráci se společností Brno Day Trips nabízíme možnost objednávky výletu do Janáčkových rodných Hukvald nebo jeho oblíbených lázní Luhačovice. 

Objednávejte zde.


Z historie festivalu Janáček Brno:

V roce 2004 se konal u příležitosti 150. výročí skladatelova narození festival Janáčkovo Brno, na kterém byla uvedena všechna operní díla Leoše Janáčka. Tento počin dal vzniknout myšlence pravidelného bienále, které se s velkým ohlasem koná od roku 2008. Základní dramaturgickou linii tvoří inscenace především Janáčkových oper v provedení významných zahraničních i českých operních souborů, doprovázené pestrou řadou koncertů. Na festivalu byly uvedeny inscenace světových operních režisérů (například Robert Carsen, Robert Wilson, Harry Kupfer, Peter Konwitschny, David Pountney, David Radok) a vystoupili zde významní dirigenti jako Sir Charles Mackerras, Tomáš Hanus, Jiří Bělohlávek a další. 

V roce 2018 se festival Janáček Brno stal vítězem The International Opera Awards.

Pořadatelem festivalu je Národní divadlo Brno