FESTIVAL JANÁČEK BRNO

 2. – 20. listopadu 2022


Nabídka TIC BRNO v rámci doprovodného programu:


Vyhrajte s Janáčkem vstupenky či tričko!

Vydejte se po stopách Leoše Janáčka s interaktivní mobilní aplikací Loxper a v době od 21. října do 6. listopadu se zúčastněte soutěže o ceny. Za dokončenou trasu dostane prvních 100 účastníků janáčkovské tričko a navíc proběhne losování o výherní balíčky, ve kterých budou kromě dalších dárků i vstupenky na festival Janáček Brno 2022!

Součástí interaktivní trasy jsou hádanky, hudební ukázky a animace Janáčkových fotografií s audiokomentářem zpracované technologií umělé inteligence. 

Ke stažení pro Android i iOS v českém, anglickém a německém jazyce.

www.leosjanacek.eu/stezka


Po stopách Leoše Janáčka minibusem

Po stopách Mistra se během festivalu můžete po Brně pohodlně svézt také minibusem. Komentovaná vyhlídková jízda se bude konat ve třech termínech:

14. 11. ve 13:30

20.11. v 9:30 a 13:30

Více informací a vstupenky zde.


Za Janáčkem do Hukvald nebo Luhačovic

Ve spolupráci se společností Brno Day Trips nabízíme možnost objednávky výletu do Janáčkových rodných Hukvald nebo jeho oblíbených lázní Luhačovice. 

Objednávejte zde.


Ochutnávka Janáčkových oblíbených receptů

Během festivalu Janáček Brno 2022 si v brněnských gastro podnicích nenechte ujít ochutnávku Mistrových oblíbených pochoutek podle receptů jeho hospodyně. Recepty, podle kterých Marie Stejskalová u Janáčků vařila, najdete v publikaci Mářina kuchařka a můžete je vyzkoušet i ve vaší kuchyni.

www.leosjanacek.eu/marina-kucharka


Poslouchám Janáčka

Během festivalu opět můžete potkat v ulicích Brna Leoše Janáčka se psem Čiperou a po naskenování QR kódu na Mistrově obleku si poslechnout hudební ukázku. Zpříjemnit si cestu městem poslechem Janáčkovy hudby ale můžete s pomocí mobilního telefonu už nyní - QR kódy s odkazy na ukázky hudby totiž přibyly i na informačních panelech seznamujících s lokalitami spojenými s Janáčkovým životem v Brně.

www.leosjanacek.eu/posloucham-janacka


Z historie festivalu Janáček Brno:

V roce 2004 se konal u příležitosti 150. výročí skladatelova narození festival Janáčkovo Brno, na kterém byla uvedena všechna operní díla Leoše Janáčka. Tento počin dal vzniknout myšlence pravidelného bienále, které se s velkým ohlasem koná od roku 2008. Základní dramaturgickou linii tvoří inscenace především Janáčkových oper v provedení významných zahraničních i českých operních souborů, doprovázené pestrou řadou koncertů. Na festivalu byly uvedeny inscenace světových operních režisérů (například Robert Carsen, Robert Wilson, Harry Kupfer, Peter Konwitschny, David Pountney, David Radok) a vystoupili zde významní dirigenti jako Sir Charles Mackerras, Tomáš Hanus, Jiří Bělohlávek a další. 

V roce 2018 se festival Janáček Brno stal vítězem The International Opera Awards.

Pořadatelem festivalu je Národní divadlo Brno