PO STOPÁCH LEOŠE JANÁČKA

Stezka Po stopách Leoše Janáčka mapuje brněnské lokality a budovy, ve kterých skladatel žil, komponoval, dirigoval, vyučoval, prožíval premiéry svých skladeb, procházel se, setkával se
s přáteli apod.  

Jednotlivá místa jsou pro lepší orientaci očíslována a převážnou část (1 až 16) lze obejít pěšky, případně se při delším přesunu svézt městskou hromadnou dopravou. Od prvního zastavení na Mendlově náměstí k šestnáctému stanovišti (Mahenovo divadlo) je trasa dlouhá přibližně 5,6 km. Na dvě poslední místa (17 a 18), která jsou dál od centra, doporučujeme zajet městskou hromadnou dopravou

Navíc představujeme čtyři mimobrněnské lokality, které mají spojitost s osobností Leoše Janáčka. Do Bílovic nad Svitavou a Rajhradu lze dojet za pár minut vlakem nebo si udělat výlet na kole. Dál od Brna leží Luhačovice a Hukvaldy, obě místa stojí za návštěvu nejen kvůli Janáčkovi.

Jako průvodce po stezce vydalo TIC BRNO tištěnou publikace Po stopách Leoše Janáčka. Průvodce Brnem. V prodeji v e-shopu nebo v informačních centrech. Zdarma je v informačních centrech navíc malá verze průvodce - skládačka Janáček v Brně.

V centru Brna jsou také instalovány informační panely s texty, fotografiemi a QR kódy odkazujícími na tyto stránky. Nově najdete na informačních panelech ještě QR kódy s odkazy na hudební ukázky Janáčkovy tvorby.

Ke stažení pro Android i iOS.
Ke stažení pro Android i iOS.

Po Mistrových stopách Brnem se můžete vydat také s mobilní aplikací Loxper. Trasa obsahově odpovídá místům popsaným v tištěném průvodci vydaném TIC BRNO a popisu trasy na tomto webu. Součástí trasy jsou hádanky, ukázky Janáčkovy hudby a animace Janáčkových fotografií s audio komentářem zpracované technologií umělé inteligence. Za úspěšně dokončenou trasu vás v IC pod krokodýlem na Radnické čeká dárek!  

Nově najdete v aplikaci Loxper také krátkou verzi janáčkovské trasy, určenou hlavně dětem. Objevte Leoše Janáčka a vydejte se od Mahenova divadla přes centrum Brna až k Památníku Leoše Janáčka. Součástí trasy jsou hádanky, animovaná videa, AI animace Janáčkových fotografií i ukázky Janáčkovy hudby.

Ukázky zpracování Janáčkovy fotografie technologií umělé inteligence v mobilní aplikaci Loxper. 


Stezku Po stopách Leoše Janáčka lze projít:

  • individuálně, s mobilním telefonem a staženou aplikací Loxper 
  • individuálně, s tištěným průvodcem a mapou, v délce dle vlastního uvážení a časových možností
  • formou komentované prohlídky v českém, anglickém, německém nebo ruském jazyce, bez vstupů do interiérů. Délka prohlídky cca 3 hodiny, lze upravit dle časových možností skupiny.
  • formou komentované prohlídky v českém, anglickém, německém nebo ruském jazyce včetně prohlídky Památníku Leoše Janáčka a interiéru Mahenova divadla. Délka prohlídky cca 4 hodiny, lze upravit dle časových možností skupiny.
Písemnou objednávku komentované prohlídky je nutné zaslat minimálně 2 týdny před požadovaným termínem do TIC BRNO na emailovou adresu info@ticbrno.cz

Cena* je podle počtu účastníků: 

do 4 osob 1050 v češtině / 66 EUR v cizím jazyce

5–14 osob 1250 Kč v češtině78 EUR

15–24 osob 1450 Kč / 98 EUR

25–40 osob 1650 Kč / 118 EUR

*Platba v hotovosti nebo kartou v informačním centru na Staré radnici v den konání prohlídky nebo fakturou.

Příplatek za prohlídku Památníku Leoše Janáčka a interiéru Mahenova divadla 70 Kč / 3 EUR za osobu.


1

Augustiniánské opatství
na Starém Brně

2

Mendlovo náměstí

3

Zelný trh

4

Stopkova plzeňská pivnice

5

Palác Chlumeckých - Lidové noviny

6

Knihkupectví Barvič a Novotný

7

U Polenků

8

Hotel Slavia

9

Besední dům

10

České Národní divadlo
v Brně na Veveří 

11

Vesna

12

Varhanická škola

13

Památník Leoše Janáčka

14

Sál Stadionu

15

Park Lužánky

16

Mahenovo divadlo

17

Slovanský ústav ku vzdělání učitelů

18

Ústřední hřbitov města Brna

Bílovice nad Svitavou

Benediktinské opatství v Rajhradě

Hukvaldy

LuhačoviceMAPA STEZKY